Reportáž z 1. světové konference chirurgie břišní stěny v Miláně / 25.4. –29.4. 2015


1. světová konference chirurgie břišní stěny Milan 2015

 

Za účasti téměř tří tisíc účastníků z řad odborné veřejnosti z celého světa se ve dnech 25. - 29. dubna 2015 v italském Miláně uskutečnila I. světová konference chirurgie břišní stěny. Organizátoři v čele s nově zvoleným prezidentem Evropské herniologické společnosti profesorem Giampiero Campanellim pojali událost jako spojený kongres všech světových herniologických společností, tedy evropské, americké, asijsko-pacifické, africko-středně východní a australasijské. Milánské kongresové centrum MiCo tak přivítalo účastníky z 95 světových zemí.

Po úvodních slovech předsedajícího G. Campanelliho, stávajícího prezidenta EHS prof. V. Schumpelicka a prezidentů světových herniologických společností B. Matthewse, S. Tumtavitikula, F. Sebaie a H. Trana byla konference zahájena. 

Kvalitní organizace, rozdělení příspěvků do několika sekcí, přímé přenosy z operačních sálů a účast významných světových osobností na poli herniologie přinesly ucelený pohled na problematiku chirurgického řešení kýl. Zajímavým tématem byla debata o dalším směřování a významu EHS, mezinárodní spolupráci na guidelines v řešení kýl. V neposlední řadě se jednalo o důležitou společenskou událost s možností navázání kontaktů se zahraničními kolegy.  

Nezanedbatelné bylo i české zastoupení při této významné události. Aktivně přispěli lékaři chirurgických oddělení nemocnice Motol, nemocnice Frýdlant, P-P kliniky Kladno, nemocnice Liberec a nemocnice Prostějov. V rámci kongresu se uskutečnila valná hromada registrovaných členů EHS. Jedním z členů nového poradního výboru byl jmenován T. Bureš, lékař P-P kliniky Kladno.

I. světová konference chirurgie břišní stěny v Miláně byla prvním kongresem zabývajícím se kýlní problematikou za účasti odborníků z celého světa. Nabídla kvalitní odborný program s problematikou chirurgického řešení primárních kýl, kýl v jizvě, parastomálních kýl i problematiku spolupráce mezi jednotlivými státy i na nadnárodní úrovni při řešení guidelines, společných registrů a follow up. Pozitivním faktem byla aktivní česká účast. Během probíhajícího kongresu byly osloveny významné osobnosti herniologie za účelem pozvání na nadcházející II. Herniologickou konferenci v Olomouci 17. – 18. 9. 2015!

 

Soubory ke stažení

<< Zpět na seznam aktualit

Aktuality

Zahájen sběr abstrakt na konferenci

24.05.2024

Od dnešhího dne můžte zasílát svá abstrakta na letošní ročník herniologické konference.

Spuštěna registrace na konferenci

03.05.2024

Od dnešního dne se můžete registrovat na VIII. Česko - Slovenskou herniologickou konferenci.

VIII. Česko - Slovenská herniologická konference

19.04.2024

Vážené kolegyně, vážení kolegové.

Poznačte si prosím termín konání letošní VIII. Česko - Slovenské herniologické konference, která se uskuteční ve dnech 13. - 15. 11. 2024.

Obsah stránek je určen pouze pro odbornou zdravotnickou veřejnost

Před vstupem na stránky chsp.cz, prosím, vyberte jednu z možností:

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.