volby 2022

Vážené kolegyně a kolegové,

počínaje 21. listopadem letošního roku se uskuteční jednokolové volby do výboru Herniologické sekce ČCHS. Volby proběhnou podle jednotné metodologie ČCHS.   

Každý z členů Herniologické sekce ČCHS může kandidovat do jejího vedení.  Kromě členů současného výboru ČHS, z.s., kteří projevili zájem opět kandidovat, bych vás rád upozornil na další jména našich kolegyň a kolegů, kteří dosáhli v tomto oboru značných výsledků a mají chuť pracovat pro herniologickou sekci a podílet se na jejím vedení.  

Je třeba zmínit, že před novým výborem stojí řada náročných úkolů.  V relativně krátkém časovém období jej čeká příprava programu, po všech stránkách obsáhlé odborné sekce, v rámci Národního českého chirurgického kongresu - Praha 2023 a to včetně zvažovaného workshopu. Důležitá bude také spolupráce na organizaci Kongresu EHS, který se uskuteční v Praze v roce 2024. Tato akce je největším setkáním evropských herniologů. V rámci české sekce musí dojít k oživení její činnosti.  Důležitá je pro vás informace, že Česká herniologcká společnost, z.s., bude i nadále existovat a úzce spolupracovat s Herniologickou sekcí ČCHS jako její rovnocenný partner. O nové organizační struktuře rozhodnou první jednání nově zvoleného výboru. Každopádně vám doporučuji před vaší volbou věnovat pozornost stránkám www.chsp.cz. 

Současný výbor České herniologické společnosti, z.s.:
- Adolf Gryga
- Lubomír Winkler
- Tomáš Bureš
- Lukáš Kohoutek
- Petr Bystřický 

Kolegyňe a kolegové, kteří doposud projevili zájem kandidovat do výboru Herniologické sekce ČCHS: 
Jiří Škach, Liberec
(prosazování a edukace nových operačních postupů, bohatá přednášková a publikační činnost) 

Lubomír Martínek, FN Ostrava, přednosta chirurgické kliniky, výbor SEMCH, spolupráce s ČHS, bohatá přednášková a publikační činnost, člen redakce odb. časopisu Miniinvazívna Chirurgia) 

Barbora East, Praha (bohatá publikační a přednášková činnost v zahraničí, účast na tvorbě standardů v rámci EHS, členka bordu a několika pracovních skupin EHS) 

Tomáš Paseka (SurGal Clinic,Brno)
(bohatá přednášková činnost, inovativní operační postupy v herniologii, novátorský kurz herniologie na specielně upravených kadaverech, externí spolupráce s dosavadním výborem ČHS, zastupování při jednání v EHS) 

Zuzana Musilová, Brno  (eminentní zájem na rozvoji herniologie nejen na svém pracovišti, pravidelná účast na odborných setkáních, přednášková činnost)

MUDr.Adolf  Gryga, CSc.
Předseda Herniologické sekce ČCHS
ČHS, Czech Branch of the EHS

Aktuality

VII. Česká herniologická konference 2022

09.03.2022

Vážené kolegyně, vážení kolegové.

Poznačte si prosím termín konání letošní VII. herniologické konference, která proběhne ve dnech 24. - 25. 11. 2022.

HERNIA KONGRES 2021

13.08.2021

Vážené kolegyně, vážení kolegové. 

Byl jsem osloven abych pomohl propagovat Hernia kongres, který pořádají společně EHS + AHS 13. - 16.10.2021.
Jsme srdečně zváni a budu rád když najdete možnost se této vrcholné odborné akce zúčastnit! 

Hernia Basecamp

15.07.2021

Chcete si rozšířit, zkontrolovat, naučit se vše pro Vaši praxi v oblasti hernií?
Stát se případně členem Evropské rady chirurgů pro chirurgii břišních stěn?

Obsah stránek je určen pouze pro odbornou zdravotnickou veřejnost

Před vstupem na stránky chsp.cz, prosím, vyberte jednu z možností:

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.